Призначення масляного фільтра в сучасних автомобілях з двигунами внутрішнього згоряння важко недооцінити. Даний вузол відповідає за чистоту надходить в надра силового агрегату – видаляє всі сторонні домішки: як прийшли ззовні, так і утворилися в процесі взаємного тертя рухомих частин (стінок циліндрів і поршнів).
Якщо масляний фільтр справляється зі своїм завданням при правильній експлуатації авто це практично стовідсоткова гарантія, що мотор відпрацює регламентований виробником міжремонтний ресурс. Якщо (з-за засміченості або поганої якості) очищення неефективна, відбувається підвищений знос внаслідок:
Класичний масляний фільтр являє собою металевий корпус з розташований усередині нього фільтруючим елементом (найчастіше – багатошарової спеціальним папером), перепускним і противодренажным клапаном.
Існують нерозбірні (одноразові) і розбірні (змінюється тільки внутрішній фільтр) варіанти. За іншою класифікацією, принципом дії розрізняють:
В перше що циркулює по замкнутому контуру масло повністю проходить через фільтруючу папір. При цьому, якщо відбувається її повне засмічення, відкривається перепускний клапан, який дає дорогу неочищені масла в мотор – щоб уникнути мастильного «голодування».
Гідність полнопоточных фільтрів – швидкість, недолік – неідеальна ступінь очищення.
Частичнопоточные чистять мастило ретельніше, але повільніше: тому «забирають» лише частину обсягу, відправляючи решта (близько 90% безпосередньо в двигун). Незважаючи на удаваний недолік такого способу саме даний тип масляних фільтрів рекомендується фахівцями на транспорт, який працює з великою інтенсивністю.
Комбіновані моделі - проміжний варіант між двома основними конструкціями.
Орієнтиром для водія при правильному підборі масляного фільтра може служити оригінальна (встановлена при збірці на конвейєрі) деталь. За її унікальним номером у спеціальних каталогах можна швидко підібрати всі взаємозамінні альтернативи (аналоги) й вибрати найбільш прийнятний за ціною і характеристиками варіант.
Для того, щоб не підібрати низькосортне виріб, потрібно дотримуватися кількох нехитрих правил:
Незважаючи на уявну простоту конструкції, масляний фільтр – складний технічний пристрій, на розробку яких компанії витрачають солідні кошти. Склад однієї з основних складових, фільтрувального паперу, багато фірм навіть тримають у секреті. Продукція від лідерів (на відміну від низькосортних «промокашек») відмінно справляється з очищенням навіть дрібних частинок в широкому температурному діапазоні і відрізняється підвищеною надійністю і довговічністю.
Однозначной шкалы иерархии производителей масляных фильтров не существует: некоторые специалисты могут порекомендовать один бренд, другие (тоже обоснованно) – другой. На выбор влияет конструкция двигателя, марка авто и ряд субъективных факторов. Чаще всего в ТОП рейтингов входят.
Експерти і автолюбителі можуть мати свій список брендів, яким вони довіряють. Головне, що потрібно пам'ятати при виборі масляного фільтра: за ним - двигун, а значить, економити потрібно з розумом, вибираючи виключно надійні деталі!